Tak tyto záclony jsou pro moderní interiéry již zřejmě pasé. Na oknech je mívala nebo stále ještě má snad každá babička. Záclony mají za úkol zdobit interiér, přes den dokážou zabránit tomu, aby vám někdo koukal až do krku, jak se říká. Jejich výhoda dále spočívá v tom, že pohlcují prach z venku a zabraňují mu, aby se dostal dál do bytu. To ale na druhou stranu považujeme také jako nevýhodu, protože se v nich prach tím pádem udržuje. Další nevýhoda je to, že pokud jsou dlouhé a zakrývají nám radiátory, v zimě nám to může ubírat teplo v místnosti, respektive nepouští teplo do místnosti.
bílé závěsy v okně
Pokud chcete interiér dozdobit, pak záclony mohou být vhodné. Vnáší do bytu totiž dynamičnost, romantiku a celkově dokážou interiér zútulnit. Volte ale spíše jednoduché, vzdušné, jednobarevné záclony bez zbytečných vzorů, které splní výše zmíněné požadavky. Dají se pořídit i za celkem nízké ceny, což je také velká výhoda.

Abychom zajistili opravdové soukromí, musíme záclony doplnit buď ještě o tmavé závěsy, což ale vyžaduje instalaci garnýže, která nám toto umožní. Nebo můžeme použít žaluzie, které jsou také stále ještě moderní a dokážou tento účel splnit téměř dokonale. Dříve byly dostupné pouze v různých barvách kovového lesku, dnes si na ně můžete nechat natisknout téměř cokoliv. Samozřejmě se vám to ale trochu víc prodraží.