.


Pokud nejsme rozhodnuti stát se dobrovolně bezdomovcem a strávit zbytek života na ulici, přijde doba, kdy začneme řešit naše priority v otázce bydlení. Hlavními aspekty při výběru bydlení jsou naše finanční možnosti a životní styl, který odráží naše postoje a hodnoty.

Samozřejmě nejčastěji volíme rodinný dům nebo byt. Rodinný dům oproti bytu většinou nabízí větší soukromí. Máme také možnost pomocí různých přístaveb zvětšit užitný prostor, který lze využít i k podnikání. V bytě bez rekolaudace na nebytové prostory podnikat nelze, oproti tomu je byt méně náročný na finance a údržbu. Rozdílů je bezesporu více, ale my se tentokrát podíváme na jiné, možná méně známe alternativy bydlení.
bydlení na sídlišti

Mobilheimy

Mobilheim je mobilní dům, který je větší než obytný přívěs a lze ho použít i jako celoroční obydlí. Nespornou výhodou je jeho poměrně nízká pořizovací cena, a jelikož mobilheimy nespadají pod stavební zákon, ale pod silniční zákon, nemusíme platit daň z nemovitosti a také není nutný žádný druh stavebního povolení. Takže výborná alternativa bydlení pro všechny svobodomyslné https://www.nazarad.cz/jste-jako-preletavi-praci/

Další alternativy

Mezi další, možná trochu netradiční možnosti výběru bydlení patří dům na vodě neboli hauseboat. Kdo nemá rád vodu, může zkusit lofty. Jedná se o obytné prostory získané přestavbou starých továren. Komu nevadí suchý záchod, může najít inspiraci v asijských jurtách nebo naopak kdo podlehl české kultuře zahrádkářských kolonií, může si zateplit svoji rekreační chatku.
karavan v přírodě

Možností je spoustu, jen je třeba dobře zvážit svoje možnosti a životní priority. Šikovný kutil v panelákovém bytě nebo usedlý rodinný typ v mobilheimu asi nebude zrovna to pravé. Nezbývá než popřát šťastnou volbu při důležitém životním kroku, kterým výběr bydlení bezesporu je.

.

Možnosti při výběru bydlení
4.7 (93.33%)3
.